Jak správně použít hřeben na vši

Jak správně vyčesávat vši

Všiváček

Hřeben na vši. Jak správně použít

Úspěch je zaručen pouze u velmi pečlivého vyčesávání. Jen tak ledajakým hřebenem, i když určeným na vši to ale nezvládnete. Doporučujeme vám patentovaný hřeben na vši.

Jak správně použít hřeben na vši?

Ti z vás, kteří již vyčesávali vši vědí, že 5 minut nestačí. Pokud jsou vlásky zacuchané, tak vaše oběť bude křičet a nebude chtít držet hlavu rovně. Kromě toho musíte hřeben použít ke kontrole vlasů a pokožky hlavy jednou týdně. Tak si vyberte pohodlné dobře osvětlené místo. Vlasy můžete namočit nebo rozčesávat suché. Vždy je ale předem rozčesávejte hřebenem k rozčesávání. Potom si rozčesané vlasy rozdělte do sekcí a zasponkujte nebo použijte klipsy. A teď to příjde:-). Pro usnadnění rozčesávání a snazšímu uvolnění hnid vám doporučujeme speciální enzymatickou pěnu Comb Out Mousse. Můžete zakoupit na LCA klinikách, kde ho s oblibou používáme k profesionálnímu vyčesávání.

Hřeben opatrně vložte  až ke kořínkům vlasů a téměř paralelně s hlavou tak, aby speciálně zaoblené konce zubů proklouzávaly po pokožce hlavy. Tak zamezíte poškrábání a hladkému pročesávání a řevu a vzdoru česaného. Hřebenem potupujete lehce po celé délce vlasů směrem ke konečkům. Pokaždém pročešesání pramenu vlasů, hřeben otřete a prozkoumejte veškeré nalezené nečistoty. Můžete použít i zvětšovací lupu, abyste si byli jisti nálezem. Někdy se jedná o lupy, jindy to mohou být zrnka písku.

Na hlavě jsou tak zvaná „horká místa“ (hot spots), která naleznete za ušima, na krku a temeni hlavy. Tam se veškám dobře daří a rády je vyhledávají a kladou svý vajíčka. Věnujte se těmto místům velmi pečlivě. Kontrolu vyčesáných nečistot provádějte hlavně proto, že se ujistíte, zda-li vši skutečně máte. Není nutné podstupovat ošetření, pokud vši nemáte. Po použití hřeben důkladně očistěte vodou a saponátem, důkladně opláchněte a osušte a uchovejte na suchém místě pro další kontrolu. Používejte speciální preventivní sprej v období, kdy jsou vši ve škole hlášeny.

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *