Super Veš

Nová technologie zabije i Super vši bez použití chemikálií

Seznamte se s geniální společností, která bojuje přirozenou cestou s problémem starým 25 miliónů let.

Vši! Je to slovo, které vyvolává hrůzu u rodičů všude na světě. Svědí Vás hlava jen když to slyšíte? Vši trápili nás a naše předky i primáty jsou zde již 25 milionů let. Ve skutečnosti existuje jedna evoluční teorie, která vysvětluje naše holá těla, jako biologickou strategii jak vymýtit vši. Odhaduje se, že každoročně trápí vši šest až dvanáct milionů dětí ve věku 3 až 12 let (data jsou z USA). Síla, která chce odstranit tento otravný a – přiznejme – odporný hmyz, stále sílí. O to více, že se nám z obyčejné vši stala Super veš.

Super Veš

Již po celá desetiletí byly nejpopulárnější a efektivní možností v boji se vší pesticidní prostředky ve formě šamponů. Ve skutečnosti, CDC stále doporučuje ošetření vší pomocí chemických látek prodávaných v lékárnách spolu s „doplňkovým opatřením“ vyčesávání hnid jemnými zuby hřebenu na vši a vyprání oděvů a ložního prádla v horké vodě (nad 50°) i důkladné vysátí podlahy, koberců a nábytku.

Bohužel dlouhodobé vystavení chemickým látkám – pesticidům, sebou přináší nepříjemnost zvanou rezistence. Stejně jako známá rezistence na antibiotika, tak si veš vyvinula rezistenci a to na celý arzenál jedů. Podle výzkumu zveřejněného v časopise Journal of Medical Entomology v březnu 2016, 98% vší ve Spojených státech je v genových mutacích rezistentních proti pesticidům – oproti pouhým 37% v roce 2001. Dnes to je statistika, která může vyvolat svědění  hlavy u každého.

Tak a jak zlikvidovat “SUPER VEŠ”?

AirAllé – odpověď je překvapivě jednoduchá, použijte ohřátý vzduch. Ukazuje se, že řízení správného množství tepla a proudění vzduchu podél pokožky hlavy po konkrétní dobu zabíjí nejen živé vši, ale i vší vejce – hnidy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *