Vši, Health & Beauty

Co není zdravé a krásné

Vši a hnidy

To že nejsou vši v hlavě zdravé je jasné! Ale co vlastně taková veš způsobuje? Přenáší nemoce? Nepřenáší. Doposud se neprokázalo, že by veš dětská byla přenašečem chorob a tak to co nám způsobuje, je hlavně svědění. Tím že nás hlava svědí se začneme drbat. U těch jedinců, kteří mají citlivější pokožku, vede takové škrábání až k rankám v kůži. Z toho se pak může vyvinout infekce, zavlečením nečistoty z rukou nebo z vlasů. Vši a hnidy tedy likvidujte hned a jednoduše se vší klinikou.

A co tam dělají hnidy? Pokud jsou již vylíhnuté nymfy, jsou hnidy jen pouhé skořápky, stejně jako vajíčka od slepice.Jsou jen velmi pevně „přicementované“ k vlasu a tak je nemožné je běžným hřebenem vyčesat nebo z vlasů umýt. Proto jsou někdy skořápky viditeln i několik centimetrů od hlavy. Jsou již odrostlé. To samozřejmě nění ani hezké. Vši můžeme vyčesat bezpečně hřebenem na vši. Ten se používá i na naší klinice. Je nutné vyčávat vlasy po celé délce velmi pečlivě a to pravidelně 7-10 dní.

Pro ty rodiče, kteří čas na to nemají nebo se tím ani nechtějí zabývat, je zde vší klinika. Přijdete a vši i hnidy za 30 minut usmrtíme ohřátým vzduchem speciální přístrojem AirAllé, který prošel klinickými studiemi a je doporučován mnoha světovými pediatrickými společnostmi, jako velmi přirozená likvidace bez použití chemie. Vyčešeme i vlasy od mrtvých skořápek – hnid a to vše pouze jedenkrát. Není třeba se o nic dalšího starat, šamponovat ani vyčesávat. Doporučujeme pouze použití preventivního spreje, který odpuzuje veš hlavu navštívit.

Stačí se objednat a dorazit na schůzku s umytou a usušenou hlavou. To ostatní je už práce našeho speciálně vyškoleného pracovníka.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *